Ćwiczenia odchudzające – jak ćwiczyć żeby schudnąć ?

Moi znajomi po tym jak udało mi się osiągnąć dobrą sylwetkę pytali mnie jaką dietę i jakie ćwiczenia odchudzające stosowałem. Często ludzie myślą że taka przemiana wymaga nietuzinkowych środków by zmienić swoje ciało. Ale nie jest to prawdą. Po prostu trzeba zmienić pewne nawyki i stare niezdrowe przyzwyczajenia. Podstawą osiągnięcia wyznaczonego celu jest jest nabycie wiedzy ( w tym wypadku na temat żywienia i treningu ) i konsekwentne wdrożenie ułożonego planu w życie i w cale nie musi być to uciążliwe ani trudne. Na temat racjonalnego żywienia i ćwiczeń wiele napisałem w moim darmowym poradniku, którego udostępniam tutaj.  Słyszałaś o 7 Minutowym Treningu? KLIKNIJ TU teraz i sprawdź!!!

Dobrze jest poświęcić na ćwiczenia aerobiczne i siłowe chociaż 15 minut dziennie lub co drugi dzień w zależności od indywidualnej formy. Trzeba tak ćwiczyć by się nie przemęczać bo szybko można zacząć i tak samo szybko skończyć z kontuzją wynikająca z przeciążenia – potem to prowadzi do kilku dniowej przerwy, zniechęcenia i frustracji. Ja ćwiczyłem od 10 do 30 minut dziennie w zależności od tego jak  jak się czułem na siłach tak by się nie przeforsować – ćwiczenia są tylko uzupełnieniem do pobudzenia metabolizmu a podstawą jest prawidłowo skomponowana dieta.

Jestem zdania że lepiej zacząć pomału i dostosować trening do własnej wydajności organizmu. Na początek wystarczy nawet 7 minut lekkich ćwiczeń aerobowych i 15 minut ćwiczeń obwodowych na siłowni na przemiennie każdego dnia. Z czasem nabiera się kondycji a mięśnie stają się bardziej wydajne i można wydłużyć trening. W internecie znajduje wiele informacji na temat tego by ćwiczenia odchudzające miały efekt należy ćwiczyć dłużej niż 20minut. Osobiście się z tym nie zgodzę ponieważ już kilka minut wystarczy by pobudzić nasz metabolizm i wzmożyć działanie naszego układu krwionośnego co przyczynia się do podkręcenia metabolizmu na dłuższy czas, niż trwają same ćwiczenia, przez co nasz organizm przestawia się na wytwarzanie energii, a nie na jego magazynowanie w postaci tłuszczu w tkance.

Ważna jest też gimnastyka codziennie rano lub wieczorem by porozciągać i uelastycznić mięśnie. Podstawą dobrego treningu musi być dobrze zbilansowana dieta bo bez tego ćwiczenia nie mają większego sensu bo w przeciwnym razie uzyskamy tylko zwiększenie masy mięśniowej i ich wytrzymałości lub tez ich wyniszczenie jeśli dieta nie dostarczy nam odpowiednich substancji odżywczych .

Jakie ćwiczenia odchudzające stosować ?

Z ćwiczeń aerobowych wybrałem na początek szybkie spacery i bieganie truchtem na świeżym powietrzu nie dłużej jak 30 minut dziennie. Ćwiczyłem tak by nie dostawać zadyszki bo wtedy jest to oznaka nie wystarczającej ilości tlenu w organizmie i palimy w tym momencie przede wszystkim mięśnie a nie tłuszcz znajdujący się pod skórą i takie wymuszanie na organizmie czegoś czego on nie jest w stanie na dana chwilę wykonać jest drogą na manowce. . Więc jeśli chcesz wytrwać w ćwiczeniach to nie forsuj się bo one też musza dawać satysfakcję i przyjemność.

Dobrym motywatorem jest wyznaczanie sobie celów, ale takich realnych do osiągnięcia. Ja na przykład kiedy chodziłem na spacery starałem się na początku szybko chodzić a potem biegać i łączyć to ale tak by jak najwięcej przebiec i zawsze mierzyłem sobie trasę od wyznaczonego punktu A do B. Im dalej przebiegłem a przychodzą takie dni w końcu gdzie zaczynasz biec coraz dłużej i dalej i to daje mi osobiście kopa do dalszego działania bo widziałem postępy w tym co robiłem i skupiałem swoją uwagę bardziej na efektach kondycyjnych i siły mięśni niż na wyglądzie bo to jest tak naprawdę efekt końcowy, który dostaje się w nagrodę a przychodzi to z czasem.

Najszybszy rezultat w wyglądzie i w samopoczuciu osiągnąłem w pierwszych 2 tygodniach kiedy zastosowałem dietę, która zawarłem w moim poradniku, a potem przeszedłem na dietę zrównoważoną i bardziej urozmaiconą.

Cwiczenia odchudzajace. Trening interwałowy kluczem do sukcesu.

Po przez siłowy trening obwodowy i interwałowy wzmocnisz mięśnie i kondycję przez co pobudzisz również metabolizm. Moim zdaniem jest to klucz do sukcesu. Często uważamy, że mamy za dużo tłuszczu, a tak naprawdę kłopotem jest wiotkie ciało i skóra która na nas zwyczajnie wisi. Gdy wzmocnimy wszystkie mięśnie stosując trening obwodowy to sylwetka stanie się sprężysta, ciało zwarte, a przez to optycznie szczuplejsze. Kilkaset brzuszków, wykonywanych nawet codziennie, nie usunie oponki. Nie ma sposobu na to, by ćwicząc, spalić tłuszcz tylko z brzucha. Spalanie tłuszczu jest procesem dotyczącym całego ciała. Dlatego ja ćwiczę mięśnie całego ciała, a nie tylko jedna partię ciała bo to zupełnie bezsensu. Silniejsze mięśnie i lepsza kondycja wpływa na możliwość wydłużenia treningu i dzięki i w bardziej efektywny sposób pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu bo wytwarzamy ciepło i pozyskujemy energię z zasobów tłuszczu przez dłuższy czas. W pierwszych minutach treningu spalamy bieżącą energie z pokarmu, a potem dopiero energia jest pozyskiwana z zapasów które nagromadził nasz organizm. Bardzo ważna jest tutaj właściwie zbilansowana dieta i będę to powtarzał wielokrotnie w moich artykułach. Stwierdzenie, że można schudnąć tylko ćwicząc bez zastosowania zdrowego żywienia jest nie prawdziwe. Zostało to udowodnione już nie tylko w praktyce przeze mnie i moich znajomych ale też po przez liczne badania na pewnej grupie osób w ośrodkach i instytutach zdrowego żywienia i odchudzania o którym można przeczytać w moim ebooku gdzie taki raport się znajduję – do pobrania tutaj

Ćwiczenia odchudzające na spalenie tkanki tłuszczowej to za mało. 

Należy pamiętać że niewłaściwa dieta może spowodować,że zamiast tkanki tłuszczowej nasz organizm spali mięśnie i wykorzystuje wszystkie makro i mikro elementy potrzebne do normalnego funkcjonowania organizmu, przez co nasze ciało będzie jeszcze gorzej wyglądać niż wcześniej a spadek wagi będzie tylko wynikiem utraty wody i mięśni a także masy kości. Odbije się to również negatywnie na naszym zdrowiu. Warto pomyśleć o diecie zanim zaczniemy treningi.

Jak ćwiczyć żeby schudnąć i ile ćwiczyć to sprawa indywidualna i zależy od naszej kondycji początkowej i masy ciała. osoba która ma dużo tkanki tłuszczowej i spora nadwagę nie może poświęcać zbyt dużo czasu na bieganie ponieważ przeciąży stawy i tu lepsze są maszyny typu rowerek lub orbitrek ( to lepsza opcja ) .Ważne jest trzymanie się ścisłego i dobrze zaplanowanego jadłospisu, dzięki któremu będziemy tracić zbędny tłuszcz a zarazem dostarczymy organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Istotne jest to aby taka dieta była dietą zrównoważoną, taka którą możemy stosować przez bardzo długi czas bez wyrzeczeń i cierpień i będzie się ona przyczyniać do utraty zbędnych kilogramów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na tema tego jakie ćwiczenia odchudzające są najbardziej skuteczne zajrzyj do tutaj.

kliknij tutaj
This entry was posted in ćwiczenia na schudnięcie, ćwiczenia odchudzające, jak schudnąć z brzucha, skuteczne odchudzanie, Uncategorized, zdrowe odchudzanie and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>